Konfiskimi i pasurive të 17 të dënuarve për heroinën në Has, reagon Yuri Kim

Diplomatja amerikane shkruan se shpreson që SPAK të ketë rezultate të tjera në luftën kundër krimit të organizuar.

yuri kim

Pasi Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit dha dënimin me 128 vite burg për 17 personat që akuzohen si të përfshirë në laboratorin e heroinës që u gjet në Has në 2018, ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar me anë të postimi në Twitter. Diplomatja amerikane shkruan se shpreson që SPAK të ketë rezultate të tjera në luftën kundër krimit të organizuar.

POSTIMI

SPAK successfully prosecuted a major criminal organization, resulting in prison for 17 drug traffickers & forfeiture of €5M in assets. We hope to see SPAK deliver more results against organized crime & corruption.