Kapet nga policia me doza kanabisi, në ndjekje penale 16 vjeçari në Sarandë

Një 16 vjeçar është në ndjekje penale pasi gjatë kontrollit fizik nga policia në Sarandë, iu gjetën dhe sekuestruan disa doza e lëndë të dyshuar narkotike kanabis.

Ndërsa në Vlorë një 38 vjeçar është arrestuar. Ditën e djeshme N. Xh., ka ushtruar dhunë fizike ndaj xhaxhait të tij.

Sipas policisë materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

“DVP Vlorë/ Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Vlorë arrestuan në flagrancë shtetasin N. Xh., 38 vjeç, banues në Vlorë, pasi ditën e djeshme, ka ushtruar dhunë fizike ndaj xhaxhait të tij. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për një shtetas 16 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i gjetën dhe i sekuestruan disa doza me lëndë të dyshuar narkotike kanabis. Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme”, sipas njoftimit të policisë.