Ishte shpallur e humbur, gjendet i pajetë trupi i 59-vjeçares shqiptare në ujërat italiane

Trupi i pajetë i një gruaje 59-vjeçare nga Shqipëria është gjendur ditën e sotme në zonën e Marina di Massa në Milano të Italisë pasi për të ishte bërë një denoncim ku ishte shpallur e humbur. Kufoma u gjet nga një burrë i cili po ecte në plazh dhe që më pas ka njoftuar autoritetet…

Trupi i pajetë i një gruaje 59-vjeçare nga Shqipëria është gjendur ditën e sotme në zonën e Marina di Massa në Milano të Italisë pasi për të ishte bërë një denoncim ku ishte shpallur e humbur.

Kufoma u gjet nga një burrë i cili po ecte në plazh dhe që më pas ka njoftuar autoritetet se kishte parë një trup të pajetë në det.

Sipas mediave italiane ka qenë e nevojshme ndërhyrja e helikopterit të Marinës për të nxjerrë trupin e 59-vjeçares, ndërsa autoritetet po hetojnë ende mbi shkaqet e vdekjes dhe zbardhjen e ngjarjes.