Gabriel Escobar sot në Tiranë, takim me Ramën e Begajn, shmang Berishën

Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet vendore të 14 majit, i dërguari i Posaçëm i SHBA-së, Gabriel Escobar do të vizitojë sot Tiranën.

Ai do të takohet nesër me kryeministrin Edi Rama në orën 16:00 dhe Presidentin Bajram Begajnë ornë 17:00 ndërsa nga opozita do të takohet me përfaqësues të partisë demokratike zyrtare, Enkelejd Alibeajn, si kryetar të komanduar dhe kryetarin e Partisë së Lirisë, Ilir Meta në datën 12 prill.

Ashtu siç edhe pritet, me kreun e rithemelimit, Sali Berishën të cilin SHBA e ka shpallur’ non grata’, nuk do të ketë asnjë takim.