“Aktet e Putin, të ngjashme me ato të Milosheviçit’/ Basha poston mesazhin e Boris Johnson: Të njëjtat budallallëqe që hidheshin për bashkimin mistik mes Kosovës e Serbisë! (VIDEO)

Kryedemokrati Lulzim Basha ka ripostuar në Twitter mesazhin e kryeministrit britanik, Boris Johnson teksa dënon sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës dhe i cilëson veprimet e Vladimir Putinit njësoj me ato të Sllobodan Millosheviçit. “Një nga gjërat më domethënëse mbi atë cfarë po bën Putini, është se sa ngjajnë aktet e tij me ato të Milosheviçit….

Kryedemokrati Lulzim Basha ka ripostuar në Twitter mesazhin e kryeministrit britanik, Boris Johnson teksa dënon sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës dhe i cilëson veprimet e Vladimir Putinit njësoj me ato të Sllobodan Millosheviçit.

“Një nga gjërat më domethënëse mbi atë cfarë po bën Putini, është se sa ngjajnë aktet e tij me ato të Milosheviçit. Të njëjtat budallallëqe që hidheshin për bashkimin mistik mes Kosovës e Serbisë,mes Kievit dhe Moskës. I njëjti agresion. Mos harroni Milosheviçi vdiq në gjyq.”- shkruhet në postim.