Aksidenti në Tiranë, Veliaj viziton të lënduarit në spitalin e Traumës: I ka ruajtur Zoti

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vizituar të lënduarit që po marrin ndihmë mjekësore në Spitalin e Traumës, pas aksidentit të ndodhur në Tiranë, këtë të premte pranë Kinemasë Agimi. Veliaj është shoqëruar edhe nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirli, e cila tregoi se u ndodh rastësisht në vendin e ngjarjes. “I keni…

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vizituar të lënduarit që po marrin ndihmë mjekësore në Spitalin e Traumës, pas aksidentit të ndodhur në Tiranë, këtë të premte pranë Kinemasë Agimi.

Veliaj është shoqëruar edhe nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirli, e cila tregoi se u ndodh rastësisht në vendin e ngjarjes.

“I keni lidhur aq shumë fije se nuk ka nga del më”, u shpreh Veliaj ndërsa pa nda afër gjendjen shëndetësore të të lënduarve, ndërsa shtoi: “I ka ruajtur Zoti”.

Në aksident u përfshinë një urban dhe një automjet i vogël dhe për pasojë mbetën të lënduar pesë persona, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.