Aksident në Fier, automjeti përplas 23-vjeçarin me motor

Ndërkohë Bodaj është çuar në spital kurse drejtuesi i makinës tip ”Fiat”, Mynyr Troka është shoqëruar në komisariat.

Një automjet ka përplasur një motor në aksin Fier- Levan. Nga aksidenti është plagosur Valter Bodaj i cili drejtonte motorin.

Ndërkohë Bodaj është çuar në spital kurse drejtuesi i makinës tip ”Fiat”, Mynyr Troka është shoqëruar në komisariat.

STATUSI NGA POLICIA

Fier
Informacion paraprak

Sot rreth orës 22:00, në aksin rrugor Fier – Vlorë, në fshatin Levan, është përplasur motorri me drejtues shtetasin V. B, 23 vjeç, banues në Tiranë, me automjetin tip “Fiat” me drejtues shtetasin M. T., banues në Levan.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i motorrit i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier drejtuesi i automjetit, shtetasi M. T dhe po kryhen veprimet proceduriale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.