Aksident i rëndë në aksin Shkodër-Koplik, makina përfundon në shinat e trenit

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta me parë në aksin Shkodër – Koplik.

Dy makina janë përplasur fuqishëm me njëra – tjetrën, ku njëra ka dalë nga rruga duke përfunduar në shinat e trenit.

Fatmirësisht, vetëm një person është lënduar dhe është dërguar në spitalin rajonal të Shkodrës dhe është jashtë rrezikut për jetën. Hapja e air bag-eve ka shpëtuar pasagjerët pa dëmtime të rënda.