3 tërmete të fuqishme në Kroaci, mësoni magnitudën dhe epiqendrën

3 tërmete të fuqishme kanë rënë në Kroaci në harkun kohor të 2 orëve.

Tërmeti më i fuqishëm ishte me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 7 km në veri të Zagrebit.

Nga lëkundjet e forta të tërmetit deri më tani Kroacia nuk ka raportuar për viktima, por vetëm për dëme materiale